Dom letniskowy nad jeziorem Ruda Woda  (Domki)

Działki 3/13 Szymonowo

Dom letniskowy nad jeziorem Ruda Woda
ilość miejsc
12 (1 domek)
ceny od
telefon

508... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Klimatyczny domek wakacyjny dla dużej rodziny położony nad Jeziorem Ruda woda z działką o wielkości 1700m2.Znakomity rejon na grzyby i ryby.

Domek położony jest w miejscowości Szymonowo nad jeziorem Ruda woda. Działka jest otwarta zadbana ,są skalniaki, huśtawka, ognisko i  dużo drzew. Jest możliwośc aktywnie spędzić czas grając w piłkę ,siatkówkę lub badbingtona. W domu jest dużo gier planszowych i zadaniowych dla dzieci i dorosłych. W domku na piętrze  znajdują się dwie duże sypialnie. W pierwszej jest łóżko małżeńskie i dwa mniejsze pojedyńcze, w drugiej sypialni łóżko małżeńskie i rozkładana wersalka -pokój z balkonem. Na górze znajduje się również wc. Na dole mamy duży  pokój(aneks) z kominkiem połączony z widną kuchnią. W wyposażeniu kuchni znajduje się zmywarka, lodówka, płyta gazowa, mixer, blender,oraz wszelkie rzeczy umożliwiające gotowanie. Na dole do dyspozycji jest również pokój z rozkładaną sofą i łazienka z prysznicem Do dyspozycji są także rowery i łódka wędkarska na 3-4os . Najbliższy dostęp do jeziora ok.150m do pomostu. Kąpielisko z plażą wybudowaną przez gmine ok.800 m . Najbliższe miasta...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 10-osobowy (1)

  • za domek od 300 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."