DOM W LESIE NAD JEZIOREM KOMINEK CISZA  (Kwatery i pokoje)

Polna 80H Pasym

DOM W LESIE  NAD JEZIOREM KOMINEK CISZA
ilość miejsc
4 (1 domek)
ceny od
140.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

504... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

OFERTA NA rok.2016,2017

Zachęcamy państwa do wypoczynku w miejscowości Pasym na Mazurach. Oferujemy nocleg w domku położonym nad jeziorem Kalwa (do jeziora 60 m). Do dyspozycji naszych Gości oddajemy samodzielny, wyciszony segment mieszkalny komfortowo wyposażony. W naszej ofercie można znaleźć: Pokój gościnny z kanapą 2-osobową. Górny poziom z drugą kanapą 2 osobową. Aneks kuchenny-w pełni wyposażony. Dużą łazienkę z 2-osobową kabiną. TV.Sat.+ Dekoder Sat. Muzyka, Rozrywka, Sport. Dowolne programy satelitarne! Internet bezprzewodowy WI FI. Duży Taras. Ambona widokowa na las i jezioro,wjazd windą. Oczko wodne-ozdobne karaski, karpiki, wodospadzik. Murowany grill. Stylowe murowano-drewniane ogrodzenie. Parking-pełne bezpieczeństwo. Kominek z otwartym paleniskiem! Lipiec-Sierpień wyłącznie dłuższe pobyty-duże bonifikaty! Weekend Majowy,Sylwester ceny negocjowane. Kom.504998088 Stacj.89 6212333 e`mail rybka8383@gmail.com Obok-150 m. znajduje się kryty basen do pływania,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 4 osobowy (1)

  • za domek od 160 PLN

Pokój gościnny z kanapą 2-osobową oraz górny poziom z drugą kanapą 2-osobową-do 4 osób. Aneks kuchenny-w pełni wyposażony. Łazienka z...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."