Witland  (Pensjonaty)

Leleszki 9B Pasym

Witland
ilość miejsc
21 (6 pokoi)
ceny od
90.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

602... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Cennik szczegółowy

Apartament 2-pokojowy 4-osobowy (1)

  • za apartament od 360 PLN
  • za osobę 90 PLN

4-osobowy apartament idealny dla rodzin z dziećmi. Składa się z dwóch niewielkich pokojów 2-osobowych połączonych wspólnym korytarzem, w którym...

czytaj więcej

Pokój 2-osobowy z łazienką (3)

  • za pokój od 180 PLN
  • za osobę 90 PLN

Pokoje 1,2 i 3 to pokoje 2-osobowe, każdy z osobną łazienką. Połączone są salonem wyposażonym w rozkładaną kanapę, telewizor i stół....

czytaj więcej

  • za pokój od 180 PLN
  • za osobę 90 PLN

Pokoje 1,2 i 3 to pokoje 2-osobowe, każdy z osobną łazienką. Połączone są salonem wyposażonym w rozkładaną kanapę, telewizor i stół....

czytaj więcej

pokaż wszystkie 

Pokój 3-osobowy z łazienką (1)

  • za pokój od 270 PLN
  • za osobę 90 PLN

Przestronny 3-osobowy pokój z łazienką. Jasny i słoneczny, oferuje piękny widok na jezioro. Cena obejmuje nocleg ze śniadaniem w formie bufetu....

czytaj więcej

Cennik ogólny

Apartament 2-pokojowy 4-osobowy

360 PLN

Pokój 2-osobowy z łazienką

180 PLN

Pokój 3-osobowy z łazienką

270 PLN

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."