Oaza Mazurska  (Kwatery i pokoje)

Dobry Lasek 16 Piecki

Oaza Mazurska
ceny od
telefon

502... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy do Dobrego Lasku. Obiekty całoroczne ( pokoje, domek). Dobra lokalizacja wypadowa( okolice Mikołajek, Mrągowa) dookoła lasy, jeziora, cisza, spokój, atrakcje dla dzieci, basen, plac zabaw, prywatna plaża, teren ogrodzony, miejsce na ognisko, grilla, wypożyczalnia kajaków, rowerów! Zapraszamy

    WITAMY!     DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI ODDAJEMY 3 OBIEKTY     WILLA LASEK Z BASENEM   DOMEK CAŁOROCZNY Z KOMINKIEM LEŚNICZÓWKA W STYLU MYŚLIWSKIM         POŁOŻENIE   Dobry Lasek to mała wioska położona na Mazurach w okolicach Mrągowa i Mikołajek ( ok 17 km). W całości leży na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Najbliższe jezioro to Kołowin Duży (ok 500 m ) które jest jednym z najczystszych jezior w regionie.   POKOJE     WILLA LASEK 14 MIEJSC NOCLEGOWYCH 5 pokoi o wysokim standardzie 4 pokoje 3-osobowe, oraz 1 pokój 2 -osobowy.  Każdy pokój z Tv, łazienką z kabiną prysznicowa, umywalką oraz Wc Duży hol z kominkiem sofa, stolikiem, krzesłami oraz aneksem kuchennym w pełni wyposażonym ( lodówka, czajnik bezprzewodowy, mikrofalówka, zlewozmywak, komplet naczyń i  sztućców) Na terenie obiektu basen o wielkości 10x5m ( czynny w sezonie) zbiornik wodny o pow 20 arów z mini...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (4)

img3
  • za pokój od 40 PLN

img3
  • za pokój od 40 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."