Zajazd Przylasek  (Domki)

Wiartel 2 Wiartel

Zajazd Przylasek
ilość miejsc
19 (8 pokoi)
ceny od
160.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

698... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (4)

  • za pokój od 160 PLN

Pokój 2-osobowy w Zajeździe(łazienka, telewizor, lodówka)posiadamy 4 takie pokoje

  • za pokój od 200 PLN
  • za osobę 100 PLN

Pokój 2-osobowy w domu nad jeziorem (lodówka, duży taras, tv, klimatyzacja)

pokaż wszystkie 

Domek 2-osobowy (3)

  • za domek od 220 PLN

Domek mazurski z możliwością dwóch dostawek na antresoli (2 x 50 zł).Dzieci do lat 3 bezpłatnie -klimatyzacja -tv -ogrzewanie -lodowka, czajnik

  • za domek od 220 PLN

Domek mazurski z możliwością dwóch dostawek na antresoli (2 x 50 zł).Dzieci do lat 3 bezpłatnie -klimatyzacja -tv -ogrzewanie -lodowka, czajnik

pokaż wszystkie 

Domek 5-osobowy (1)

  • za domek od 300 PLN
  • za osobę 60 PLN

Domek rodzinny (sypialnia, pokój dzienny, duży taras, klimatyzacja). Dzieci do lat 3 bezpłatnie

Cennik ogólny

Pokój 2-osobowy

160 PLN

Domek 2-osobowy

220 PLN

Domek 5-osobowy

300 PLN

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."