Domki z basenem w Łupkach nad Jeziorem Roś -basen,parking,łazienka,tv.  (Domki)

 82 Łupki

Domki z basenem w Łupkach nad Jeziorem Roś -basen,parking,łazienka,tv.
telefon

486... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy na Mazury, do wsi Łupki k/Pisza nad jeziorem Roś w pobliżu Puszczy Piskiej. Do dyspozycji Państwa mamy 2  domki 2-3 sypialniowe z łazienkami, całkowicie wyposażonymi kuchniami, jeden z kominkiem. Duża ogrodzona działka z basenem, pobliska stadnina koni oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego zapewnią Państwu znakomity aktywny wypoczynek.

1. DOMEK MUROWANY – obity drewnem 120m2 - 7 osobowy

- pietrowy, pokój wypoczynkowy z kominkiem i tarasem, TV
- lazienka z prysznicem, 2 wc
- kuchnia z pelnym wyposazeniem
- 3 sypialnie: 2 x 2os. 1 x 3os. + lóżeczko dla dziecka

cena: 1 tydzień w sezonie - 1540 zł, doba 240 zł / domek

2. DOMEK DREWNIANY – 50m2 - 5 osobowy

- piętrowy,
- pokój wypoczynkowy w pełni wyposażony, aneks kuchenny
- tv sat,
- 2 małe tarasy kryte
- łazienka z prysznicem i wc
- 2 sypialnie 2os + 1 łóżko

cena: 1 tydzień w sezonie - 1190 zł, doba 180 zł / domek

Serdecznie Zapraszamy!

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."