Dom nad jeziorem Ros  (Domki)

Pilchy  50 Pilchy

Dom nad jeziorem Ros
ilość miejsc
10 (1 domek)
ceny od
500.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

608... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Pilchy to urocze i spokojne miejsce nad brzegiem jeziora Roś. Jest to miejsce idealne dla osób chcących oderwać się na chwilę od cywilizacji, usłyszeć śpiew ptaków, zachwycić się przyrodą, wędkować, fotografować, spędzić wspaniałe chwile z rodziną czy znajomymi. Malowniczy krajobraz i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu gwarantuje regenerację ciała i umysłu. Do dyspozycji gości oddajemy nowy, komfortowy dom, znajdujący się około 800 metrów od linii brzegowej jeziora . Działka użytkowa to 10 arów, a powierzchnia domu 125 m plus taras 20 m 2. W domu znajdują się: - 3 sypialnie dwuosobowe i jedna pojedyńcza - ponadto można wykorzystać znajdujący się w salonie narożnik - 2 łazienki, pralka i suszarka do dyspozycji - kuchnia w pełni wyposażona - salon z TV - sauna - taras z grillem - klimatyzacja - internet Gratis! Do aktywnego wypoczynku: - kosz do gry w koszykówkę - stół do ping ponga - rower stacjonarny -...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 10-osobowy (1)

img3
  • za domek od 500 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."