Pokoje i apartamenty gościnne przy porcie  (Kwatery i pokoje)

Plac 1000-lecia  8a Rajgród

Pokoje i apartamenty gościnne przy porcie
ilość miejsc
18 (6 pokoi)
ceny od
40.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

508... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Pokoje i apartamenty gościnne z przepięknym widokiem na jezioro i port żeglarski

      Serdecznie zapraszamy na pokoje i apartameny gościnne JAGODA.Obiekt znajduje się w malowniczym miejscu,w małym miasteczku Rajgród,który znajduje się w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego,a także nad samym Jeziorem Rajgrodzkim,obok portu żeglarskiego ,kilka metrów od głównej plaży miejskiej.       Do dyspozycji mamy 2 pokoje 3-4 os. z aneksem kuchennym (lodówka, czajnik,mikrofalówka),Tv oraz z z łazienką, a także 2 apartamenty 2- poziomowe 4-7 os. z aneksem kuchennym (lodówka, czajnik.mikrofalówka), TV i z łazienką.Na niższym poziomie budynku znajduje się ogólnie dostępna duża kuchnia z jadalnią oraz  kącik gier i zabaw dla dzieci.         Obok budynku znajduje się bezpłatny,wewnętrzny parking oraz duży ogród z altaną grillową i placem zabaw dla dzieci.Na terenie obiektu dostępny bezpłatny internet wi-fi.         Do dyspozycji gości mamy łódkę wiosłową, rowerek wodny oraz rowery.         Bardzo blisko obiektu, znajduje się park,sklepy...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 3-osobowy (2)

  • za pokój od 35 PLN
  • za osobę 35 PLN

pokój 2-4 os.cena od 35-50.

  • za pokój od 35 PLN
  • za osobę 35 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."