Słoneczne Piaski  (Kwatery i pokoje)

Piaski 11 Rajgród

Słoneczne Piaski
ilość miejsc
6 (3 apartamenty)
ceny od
telefon

609... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Dom na pograniczu Mazur - Pojezierze Ełckie, bezpośrednio nad Jeziorem Rajgrodzkim, 3 pokoje 2-osobowe (+3 dostawki 1-osobowe), 2 łazienki, kuchnia.

Zapraszamy na wypoczynek indywidualny, weekendy, do dyspozycji 10 miejsc noclegowych, bezpośredni dostęp do Jeziora Rajgrodzkiego ze strefą ciszy.   Rajgród - malowniczo położone miasteczko pośród jezior i lasów Pojezierza Ełckiego   Bardzo dobry dojazd trasą E61 (Warszawa - Suwałki), do nas prowadzi praktycznie prosta droga.   Tu czas płynie wolniej, tu odpoczniesz i się wyciszysz - woda i zieleń działają na człowieka kojąco. Zaznaj luksusu jakim jest cisza, śpiew ptaków..   Co nas wyróżnia :   * bezpośredni dostęp do linii brzegowej Jeziora Rajgrodzkiego,   *czyste powietrze niezależnie od pogody, nie czekasz na deszcz, aż opadnie kurz i pył z dróg gruntowych, aby odetchnąć czystym powietrzem,   * własny sprzęt rekreacyjny i pływający - wszystko jest na miejscu,   * łóżka z materacami kieszeniowymi o średniej twardości, na których wyśpisz się komfortowo!   Nieograniczony dostęp do jeziora, rower wodny, kajak, łódka z napędem elektrycznym, do tego rybne jezioro...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 2-osobowy (3)

img3
  • za apartament od 70 PLN
  • za osobę 35 PLN

img3
  • za apartament od 70 PLN
  • za osobę 35 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."