Domek letniskowy nad jeziorem Rańsk  (Domki)

Rańsk 39 Rańsk

Domek letniskowy nad jeziorem Rańsk
ilość miejsc
6 (1 domek)
ceny od
200.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

501... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Urocze miejsce na mazurach nad cichym jeziorem

  Oferujem:    Domek na Mazurach nad cichym jeziorem Rańskim, dla 2-6 osób. Znajduje się na ogrodzonej działce nad brzegiem jeziora. Jest to miejsce na uboczu małej wioski z atmosferą daleką od mazurskich kurortów. Idealne miejscer dla miłośników dzikiej mazurskiej przyrody. W domku jest ciepła woda, w pełni wyposażona kuchnia, telewizor, łazienka z kabiną prysznicową. Do dyspozycji gości oddajemy łódkę, altanę z grilem, rowery   200 - 300 zł za dobę/domek letniskowy w zależności od ilości osób.    W pobliżu działki oraz miejsowości Rańsk znajduje się piękny bardzo duży kompleks leśny, wiele jezior oraz ciekawych atrakcji - m.in. spływ Krutynią, Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, kwatery Hitlera -Wilczy Szaniec, piękne trasy rowerowe, dzika przyroda.   Domek to wspaniałe miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi oraz osób ceniących sobie spokój i aktywny wypoczynek na łonie natury. Okolica to doskonałe miejsce do - Pływania - w okolicy znajduje się wiele niezwykle...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 6-osobowy (1)

img3
  • za domek od 200 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."