Rańsk- Dom w zatoce! Linia brzegowa-Mazury,Jezioro,Las  (Domki)

Rańsk  Rańsk

Rańsk- Dom w zatoce!  Linia brzegowa-Mazury,Jezioro,Las
ilość miejsc
12 (1 domek)
ceny od
telefon

535... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Rańsk- Dom w zatoce !   Zapraszamy do wypoczynku na Mazurach! Zapewniamy kameralną atmosferę oraz przytulne wnętrza gwarantujące doskonały relaks. Nasz dom wybudowany jest bezpośrednio nad jeziorem Rańskim.Jezioro Rańskie położone pomiędzy  kilkoma wsiami,zarybione,z łagodnymi brzegami.Na środku znajduje się wyspa kormoranów. Te chronione ptaki mają tu tysiące swoich gniazd.Można podpłynąć łodzią lub kajakiem i je obserwować.  Powierzchnia jeziora to 291 ha,maksymalna głębokość 7,8m, średnia 3,8m. "Dom w zatoce" to piętrowy obiekt, w którym przygotowaliśmy pięć dwu-osobowych pokoi ,dwie łazienki z kabinami prysznicowymi oraz oddzielną toaletę. Salon z rustykalnym kominkiem i pięknym widokiem na zatokę jeziora zapewniają wizualną przygodę.  Kompletnie wyposażona kuchnia pozwoli na kulinarne realizacje. Na ogrodzonej działce do dyspozycji gości pozostaje chata biesiadna z grillem oraz plac zabaw dla dzieci. Dla miłośników wędkarstwa...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 12-osobowy (1)

img3
  • za domek od 600 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."