Siedlisko Rożyńsk  (Camping)

Rożyńsk 39D Orzysz

Siedlisko Rożyńsk
ilość miejsc
12 (3 pokoje)
ceny od
telefon

602... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Nowo otwarty kompleks turystyczny! "Siedlisko Rożyńsk " zaprasza na Camping i do domków letniskowych z bezpośrednim dostępem i widokiem na jezioro.

"Siedlisko Rożyńsk" znajduje się w miejscowości Rożyńsk gm. Ełk bezpośrednio przylegającej do pięknego jeziora Druglin Duży ( 14 km od Ełku i Orzysza). Na terenie zlokalizowane jest ogrodzone i oświetlone pole kempingowe oraz domki letniskowe 5 i 6 osobowe.     Na terenie zlokalizowane jest Pole campingowe ogrodzone, oświetlone i z własna linią brzegową jeziora . Do dyspozycji gości miejsca z przyłączami elektrycznymi i wodnymi a takze sanitariaty , prysznice i umywalki z ciepłą  wodą, altany do grila i wieczornego biesiadowania nad jeziorem, miejsce na ognisko, slip do wodowania sprzętu pływajacego oraz pomost do opalania z mozliwoscią cumowania również łodzi.       Do wynajecia również domki letniskowe 5 osobowe (z  klimatyzacją)   i  6-7 osobowe , wyposażone w salonik z aneksem kuchennym , sypialnię i  łazienkę z prysznicem, umywalkę i WC, taras z widokiem na jezioro. W wyposażeniu: lodówka , czajnik , kuchenka elektryczna , kuchenka mikrofalowa...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 5-osobowy (1)

img3
  • za domek od 220 PLN

Domek letniskowy 5 osobowy z klimatyzacją to salon z aneksem kuchennym w pełni wyposażonym: w czajnik elektrycz., kuchenkę, kuchenkę mikrofalową,...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."