Pole namiotowe Żelazny Most  (Camping)

Ukta 39 Ukta

Pole namiotowe Żelazny Most
telefon

609... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa do skorzystania z usług pola namiotowego w miejscowości Ukta k/Rucianego-Nidy w pobliżu drogi głównej (Ukta-Mikołajki). Pole położone jest nad samym brzegiem rzeki Krutynia.   Teren posesji ogrodzony, bezpieczny (obiekt monitorowany całodobowo), parking na terenie.   Do dyspozycji gości:   plaża z pomostem nad rzeką Krutynia, sprzęt rekreacyjny (wiaty, ławeczki, meble ogrodowe, miejsce na grill i ognisko, hamaki), sprzęt pływajacy, budynek wolnostojący z tarasem jadalnym (kuchnia z pełnym wyposażeniem, kuchenka gazowa, lodówka, zlew, stoły do przygotowywania posiłków), w budynku 3 umywalki, 4 prysznice (natrysk) i 4 WC (o wysokim standardzie),     W pobliżu:   bary, restauracje i sklepy (100m), wypożyczalnia sprzętu pływającego - możliwośc spływu kajakowego rzeką Krutynią (100m), klasztor Wojnowo, Galindia, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, znane miejscowości turystyczne Mikołajki, Ruciane-Nida, Mrągowo, doskonałe szlaki rowerowe i...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."