KLIMACIK z kominkiem Ruciane-Nida  (Domki)

Al.Wczasów 9 Ruciane-Nida

KLIMACIK  z kominkiem    Ruciane-Nida
ilość miejsc
6 (0 pokoi)
ceny od
40.00 PLN
telefon

722... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa na wypoczynek do domku z kominkiem. Zapewniamy przyjemny klimat nawet w deszczowe dni. Znajdziecie tutaj ciszę i atmosferę mazurskich jezior. Doskonałe miejsce na pobyt z dziećmi.

Domek przeznaczony jest dla 6 osób.  Na dole salonik -  spanie dla dwóch osób (1x2 osoby). łazienka z WC,  prysznic,  aneks kuchenny z lodówką ,  kuchenką elektryczną ,  czajnikiem, mikrofalówką.  Na piętrze pokój otwarty  -  spanie dla 4 osób ( 2 x 2 osoby)  na materacach piankowych     ( plus 1 dodatkowe spanie ) .  Taras przed domkiem jest zadaszony co umożliwia grilowanie również w deszczowe dni.   Dla młodszych dzieci piaskownica i domek.                     Na posesji można zostawić 1 samochód.                     Całodobowy parking strzeżony znajduje się w odległości 30m.                     Sklep ogólnospożywczy w odległości 50m,                     restauracje w odległości 400m,                     plaże i wypożyczalnie sprzętu wodnego w odległości 300, 500, 800 m.                                                               CENNIK:                       W przypadku pobytu  6 osób, cena za dobę za osobę wynosi 40,-zł...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."