Mazurski Gaj  (Domki)

Piaski 9 Ruciane-Nida

Mazurski Gaj
ilość miejsc
89 (21 pokoi)
telefon

881... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Ośrodek wypoczynkowy Mazurski Gaj dysponuje 15 domkami 5 osobowymi, 1 domek 3 osobowy , 2 apartamenty 7 osobowe. Posiadamy restaurację, port , łodzie motorowe do wynajęcia i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Ośrodek Wypoczynkowy Mazurski Gaj zaprasza do skorzystania z bogatej  oferty wypoczynkowej;

Dla Naszych Gości przygotowaliśmy:

- 15 domków 5 osobowych w dwóch standardach

- 2 apartamenty 7 osobowe

- 1 domek 3 osobowy

- port możliwość postawienia łódki

- rowerki wodne 4 osobowe

- kajaki 2 osobowe

- łodzie motorowe do wynajęcia

- rowerki szosowe 30szt

- skutery lądowe i wodne

- restauracja

- plac zabaw

- plaża, basen

- plac zabaw itp

Cały Ośrodek położony jest na lini brzegowej jeziora Bełdany w miejscowości Piaski 9 koło Rucianego - Nidy.

Zapraszamy do naszej strony internetowej : www.mazurskigaj.com

 

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 3-pokojowy 7-osobowy (2)

img3
  • za apartament od 700 PLN

img3
  • za apartament od 700 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."