Mazurski Raj - Hotel***, Marina & SPA  (Hotele)

Piaski, 5 5 Ruciane-Nida

Mazurski Raj - Hotel***, Marina & SPA
ilość miejsc
250 (20 pokoi)
ceny od
telefon

506... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Weekend listopadowy

Jak to jest, kiedy obchodzi się setne urodziny? Musi być radośnie i wspaniale! Tym bardziej, kiedy 100 lat obchodzi Niepodległa! Tradycyjnie, zapraszamy na gęsinę, wspólne śpiewanie, przygotowywanie kokard narodowych i poznawanie historii. „Na Świętego Marcina najlepsza gęsina, patrz na piersi, patrz na kości, jaka zima nam zagości”.

Gęsina na Św. Marcina FIRST MINUTE -30%

 

Jak to jest, kiedy obchodzi się setne urodziny? Musi być radośnie i wspaniale! Tym bardziej, kiedy 100 lat obchodzi Niepodległa! Tradycyjnie, zapraszamy na gęsinę, wspólne śpiewanie, przygotowywanie kokard narodowych i poznawanie historii. „Na Świętego Marcina najlepsza gęsina, patrz na piersi, patrz na kości, jaka zima nam zagości”.

 

Cena zawiera:
2 noclegi w komfortowym pokoju z widokiem na jezioro
2 obfite śniadania z bogactwem produktów regionalnych
2 obfite obiadokolacje w formie bogatego bufetu, w tym jedna obiadokolacja „Gęsina na Świętego Marcina ze stacją live cooking oraz muzyką na żywo (10.11.2018) 
Rozgrzewająca korzenno – owocowa herbata na powitanie – bufet
Zabawa z DJ w klimatycznych wnętrzach Klubu Piekiełko, w rytmach polskich przebojów (9.11.2018)
Rodzinne przygotowywanie kokard narodowych (10.11.2018 – w ramach zajęć Junior Klubu)
Późniejsze wymeldowanie w niedzielę, do godz. 16:00 
Możliwość przedłużenia pobytu do Poniedziałku 12.11.2018 r. z 50% rabatem
Codzienne Junior Club dla dzieci młodszych i starszych
Wieczorny seans kinowy dla najmłodszych z opieką Animatora

 

Dodatkowo dostępne na terenie obiektu:

Gabinety SPA
Pełnowymiarowa hala sportowa
Boiska do: siatkówki, siatkówki plażowej, koszykówki, piłki nożnej
Restauracja, kawiarnie, klub nocny
Wypożyczalnia sprzętu: rowery, kijki nordic walking, piłki, rakiety tenisowe
Bilard, rzutki, piłkarzyki... i wiele innych atrakcji

 

http://www.mazurskiraj.pl/pakiety/szczegoly-pakietu?OfferID=132979

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."