Mazurski Raj - Hotel***, Marina & SPA  (Hotele)

Piaski, 5 5 Ruciane-Nida

Mazurski Raj - Hotel***, Marina & SPA
ilość miejsc
250 (20 pokoi)
ceny od
130.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

506... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Ferie zimowe

Pakiet pobytowy dostępny w terminie 14.01 - 24.02.2019 Ferie zimowe to doskonały czas na regenerację zimową porą. Spędź ten wyjątkowy czas w gronie najbliższych i korzystaj z uroków Mazur, gdzie z dala od miejskiego gwaru, przeżyjesz chwile zapomnienia i relaksu.

 

Pakiet pobytowy dostępny w terminie 14.01 - 24.02.2019 Ferie zimowe to doskonały czas na regenerację zimową porą. Spędź ten wyjątkowy czas w gronie najbliższych i korzystaj z uroków Mazur, gdzie z dala od miejskiego gwaru, przeżyjesz chwile zapomnienia i relaksu.

Pakiet pobytowy dostępny w terminie 14.01 - 24.02.2019 
Ferie zimowe to doskonały czas na regenerację zimową porą. Spędź ten wyjątkowy czas w gronie najbliższych i korzystaj z uroków Mazur, gdzie z dala od miejskiego gwaru, przeżyjesz chwile zapomnienia i relaksu.

 

Pakiet zawiera:

3, 5 lub 7 (dłużej = taniej) noclegów w komfortowych pokojach   
Pyszne śniadania w Restauracji Malinka
Obiadokolacje z Mazurskimi specjałami w Restauracji Malinka
Wspólne spacery nordic walking z instruktorem
Warsztaty zumby i ćwiczenia oddechu tybetańskiego
Bezpłatna wypożyczalnia gier planszowych, tenisa stołowego, darts-ów, mini piłkarzyków

Sala zabaw dla dzieci
Relaks w saunie
Bezpłatny parking

 

Atrakcje realizowane według tygodniowego harmonogramu

Ognisko z kiełbaskami z grzańcem dla dorosłych i aromatyczną herbatką dla dzieci
Gry i zabawy sprawnościowe na hali sportowej
Animacje dla całych rodzin
Wspólne spacery nordic walking z instruktorem
Ćwiczenia oddechu tybetańskiego
Mini disco dla najmłodszych
Dyskoteka dla dorosłych
"Pyszna Pizza" - warsztaty z pieczenia Pizzy dla całej rodziny 
Relaks w saunie

 

http://www.mazurskiraj.pl/pakiety/szczegoly-pakietu?OfferID=136648 

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."