Domek nad jeziorem  (Kwatery i pokoje)

Wiejska 21 Ruciane-Nida

Domek nad jeziorem
telefon

500... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy na wypoczynek nad samym jeziorem! Witamy na naszej stronie! Posiadamy w ofercie domki wypoczynkowe, w których miło spędzicie Państwo czas, odpoczywając od codziennych obowiązków. Nasze obiekty znajdują się w miejscowości Ruciane - Nida, bezpośrednio przy jeziorze Nidzkim, dzięki czemu mają Państwo plażę zawsze przy miejscu wypoczynku. W naszej ofercie znajdują się dwa, całkowicie nowe domki, gdzie na pewno wypoczynek będzie komfortowy i niezapomniany. W każdym z nich znajdują się: 3 sypialnie, 2 łazienki, aneks kuchenny oraz jadalnia, w której wszyscy mogą spotkać się przy wspólnym posiłku. Z balkonu na piętrze, mogą Państwo podziwiać piękny mazurski krajobraz przy wspólnej kawie, natomiast w ogródku, który jest oddzielony dla każdego domku, dzięki prywatnemu miejscu na wspólne spędzanie czasu, przygotować pysznego Grilla. Oferujemy także domek drewniany, który posiada: 2 oddzielne pokoje 4 osobowe, które są wyposażone w oddzielną łazienkę...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."