Domki, pokoje i restauracja "u kaczorka"  (Kwatery i pokoje)

Krzyże 35b Ruciane-Nida

Domki, pokoje i restauracja
ceny od
80.00 PLN
telefon

507... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa do miejscowości Krzyże, położonej ustronie wśród krajobrazów Puszczy Piskiej. Miejscowości leży nad jeziorem Nidzkim, które znajduje się w rezerwacie przyrody. Obiekt „U Kaczorka" przeznaczony dla gości łączy w sobie restaurację pokoje gościnne i 2 domki letniskowe - posiadamy do 19 miejsc noclegowych. Na parterze restauracja , w której serwowane są smaczne dania domowe.     Do dyspozycji dla gości mamy: 2 pokoje 2-osobowe 120zł/doba 1 pokoj 3-osobowy 160zł/doba 1 pokój 4-osobowy 180zł/doba Domek 4-osobowy 240zł/doba Domek 6-osobowy 320zł/doba Każdy pokój jest z łazienką. Do dyspozycji gości jest zadaszony taras, murowany grill i internet, a dla dzieci plac zabaw.     Atrakcją pobytu u nas będzie: 300 metrów od obiektu znajduje się strzeżona plaża, pomost wędkarski, wypożyczalnia sprzętu wodnego w odległości 500 metrów w lesie jest jezioro Wesołek, kąpiel w nim to prawdziwe naturalne Spa, to jezioro również można obejść w odległości 3...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."