POKOJE DO WYNAJĘCIA PRZYSTAŃ JASKÓŁKA  (Kwatery i pokoje)

Gąsior 6 Ruciane-Nida

POKOJE DO WYNAJĘCIA PRZYSTAŃ JASKÓŁKA
telefon

508... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa do naszego obiektu "Przystań Jaskółka", który znajduje się w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Puszczy Piskiej nad jeziorem Bełdany (szlak żaglowy Wielkich Jezior Mazurskich) przy ujściu rzeki Krutyni (szlak kajakowy) niedaleko Mikołajek. To idealne miejsce dla małych grup [około 20 osób] i rodzin z dziećmi, które lubią zarówno ciszę, jak i czynny wypoczynek. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą usłyszeć śpiew ptaków, kumkanie żab, zobaczyć w naturalnym środowisku zwierzynę leśną, nazbierać grzybów, nałowić ryb i zachwycać się urokami przyrody.

OPIS OBIEKTU:     Posiadamy 5 pokoi 2, 3 - osobowych, każdy z łazienką oraz 2 apartamenty (dwa pokoje + łazienka ) dla rodzin z dziećmi. Wszystkie pokoje są z widokiem na jezioro lub las.   Mamy własną przystań z pomostami. Organizujemy spływy kajakowe rzeka Krutynią.   Zapalonym wędkarzom wypożyczamy łodzie wędkarskie. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą usłyszeć śpiew ptaków, kumkanie żab, zobaczyć zwierzynę (jelenie, sarny, kozły, dziki i in.), zachwycać się urokami przyrody, podglądać ją i podziwiać, nazbierać grzybów, powędrować, spędzić urlop, święta, weekend.   Samochód zaparkować można na ogrodzonej i monitorowanej posesji.   Cena wynajmu:     Od 100 zł od osoby za dobę ze śniadaniem , Dzieci do 3 roku życia, śpiące z rodzicami lub łóżeczku turystycznym, bez opłat - do dyspozycji mamy łóżeczka turystyczne, Dzieci do 12 roku życia - 50 z   W cenie oferty: pościel, ręczniki kapielowe,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."