Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK Ruciane-Nida  (Ośrodki Szkoleniowe i Wypoczynkowe)

Al. Wczasów 17 Ruciane Nida

Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK Ruciane-Nida
ceny od
25.00 PLN
telefon

690... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK Ruciane-Nida usytuowany jest w lesie sosnowym o zdrowym mikroklimacie, na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego nad brzegiem Jeziora Nidzkiego w mieście Ruciane Nida. Przez cały rok udostępniamy dla Państwa pokoje z łazienkami oraz TV. Od 1.05 do 15.09 dysponujemy natomiast: miejscami w domkach campingowych polem namiotowym z przyłączami elektrycznymi, natryskami z ciepłą wodą stołówką (całodzienne wyżywienie - kuchnia domowa) kawiarnią, salą TV, tenisem stołowym, placem zabaw, polem do siatkówki wypożyczalnią jachtów żaglowych, łodzi wiosłowych, kajaków portem jachtowym oraz kąpieliskiem miejscem do wodowania jachtów parkingiem   Cennik:   NOCLEGI przy pobycie TYGODNIOWYM Domek Prestige z pełnym węzłem sanit 4-os. (3 pokoje) - 210 zł Domek Leśny z pełnym węzłem sanit 4-os. bez tarasu - 160 zł Pokój 2-osobowy typu studio z łazienką - 150 zł Pokój 2-osobowy z łazienką - 100 zł Pokój 3-osobowy z łazienką - 150 zł...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."