Ośrodek Wypoczynkowy ENERGETYK  (Ośrodki Szkoleniowe i Wypoczynkowe)

Wrzosowa 1 Ruciane-Nida

Ośrodek Wypoczynkowy ENERGETYK
ilość miejsc
86 (4 pokoje)
ceny od
50.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

691... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Ośrodek Wypoczynkowy ENERGETYK jest położony w sercu Puszczy Piskiej, bezpośrednio nad brzegiem jeziora Guzianka Wielka, które łączy się od południa z jeziorem Nidzkim a od północnej części - przez śluzę Guzianka - z jeziorem Bełdany.

CENNIK NA SEZON 2019   W okresie wakacyjnym oferujemy Państwu atrakcyjne 7 – dniowe pakiety pobytowe. Turnusy dostępne są od soboty do soboty, w okresie od 29.06 do 31.08, rozpoczynają się obiadokolacją w dniu przyjazdu, a kończą śniadaniem w dniu wyjazdu. Pokoje bez pakietów oferowane będą w miarę dostępności miejsc.   CENY  7 DNIOWYCH  PAKIETÓW POBYTOWYCH W POKOJACH PAKIET 2 (dwie osoby dorosłe) PAKIET 2+1 (dwoje dorosłych + dziecko do lat 12) PAKIET 3 (trzy osoby dorosłe) PAKIET 2+2 (dwoje dorosłych + dwoje dzieci do lat 12) PAKIET 3+1 (troje dorosłych + dziecko do lat 12) PAKIET 2+3 (dwie osoby dorosłe + trójka dzieci do lat 12) 2290 zł 2490 zł 2690 zł 2790 zł 2990 zł 3150 zł   CENY  7 DNIOWYCH  PAKIETÓW POBYTOWYCH W DOMKACH LETNISKOWYCH PAKIET 2+1 (dwoje dorosłych + dziecko do lat 12) PAKIET 2+2 (dwoje dorosłych + dwoje dzieci do lat 12) PAKIET 3+1 (troje dorosłych + dziecko do lat 12) PAKIET 2+3 (dwoje dorosłych + troje dzieci do lat 12)...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 3-osobowy (1)

  • za pokój od 180 PLN
  • za osobę 140 PLN

Pokój trzyosobowy z łazienką (WC, prysznic, umywalka) - dwa łóżka pojedyncze i wersalka oraz TV.

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."