Sklep, wędkarstwo, żeglarstwo, turystyka, obsługa imprez plenerowych  (Przewodnicy i piloci)

Dworcowa 6 Ruciane-Nida

Sklep, wędkarstwo, żeglarstwo, turystyka, obsługa imprez plenerowych
telefon

507... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

-SKLEP WĘDKARSKO-ŻEGLARSKO-TURYSTYCZNY

 znajdziesz u nas wszystko czego Ci trzeba (zadzwoń i zapytaj) tel. 501 627 661

 

-SPRZEDAŻ ZEZWOLEŃ na połów ryb: J.Nidzkie łowisko Wiartel i pozostałe Gospod.Rybackiego PZW,Bełdany,Mikołajskie,Tałty i inne Spółki Mikołajki,J.Śniardwy,Seksty i inne Spółki Śniardwy

możliwość zakupu zezwoleń po zamknięciu sklepu na ul.Mazurskiej 8 (kierunek śluza Guzianka,Wejsuny)

 

- Sprzedaż pamiątek

 

- Obsługa imprez plenerowych: www.dziedzicfestyny.pl

W naszej ofercie znajdują się m.i.n: zjeżdżalnie, karuzela, skoczek, trampoliny, zamek z piłeczkami oraz wiele innych ciekawych atrakcji oraz produktów, które uświetnią czas spędzony w gronie rodziny czy przyjaciół. W swojej ofercie posiadamy również popcorn, watę cukrową, pepsi, gofry, lody oraz stoisko z gadżetami.

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."