Oaza Agroturystyka  (Agroturystyka)

Iławska 20a Rudzienice - Karłowo

Oaza Agroturystyka
telefon

693... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

OAZA to cichy i spokojny, pięknie położony ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Łabędź. Ośrodek leży 5 km od Iławy przy krajowej drodze nr 16. Odległość 260 metrów od głównej drogi w stronę jeziora sprawia, że nasz ośrodek jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju.   Oferujemy Państwu do dyspozycji pokoje dwu- i czteroosobowe z pełnym wyposażeniem oraz wspólną kuchnią (również kompletnie wyposażoną).   Bliskość turystycznego miasteczka zapewnia Państwu dodatkowe atrakcje w postaci krajobrazowych rejsów tramwajem wodnym po Jezioraku, wypożyczalni sprzętu wodnego, rozrywek w kinoteatrze, czy amfiteatrze miejskim.   Oferujemy Państwu pobyty całoroczne wraz z gwarancją niezapomnianych chwil niezależnie od pory roku.   Nasze pokoje to komfort i wygoda   Oferujemy Państwu do dyspozycji pokoje dwuosobowe oraz czteroosobowe z ciekawymi widokami na okolice. Dla osób ceniących sobie szczególną wygodę polecamy apartament małżeński. Pokoje wyposażone są w komplet wygodnych i praktycznych...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."