Ośrodek Wypoczynkowy SUS Mazuria  (Ośrodki Szkoleniowe i Wypoczynkowe)

Rybitwy  Pisz

Ośrodek Wypoczynkowy SUS Mazuria
ilość miejsc
80 (24 pokoje)
ceny od
telefon

515... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Ośrodek z domkami nad brzegiem jeziora - kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu.

Zapraszamy na wypoczynek nad brzegiem jeziora Roś. Ośrodek Wypoczynkowy „Mazuria” to doskonałe miejsce na udany rodzinny wypoczynek.   Proponujemy zakwaterowanie w drewnianych domkach letniskowych i pokojach z łazienkami w murowanym, całorocznym budynku.    Domki:   domki parterowe, w których znajduje się pokój dzienny, dwie sypialnie i łazienka z pełnym węzłem sanitarnym wszystkie domki posiadają tarasy przed wejściem wyposażenie domku: lodówka, zastawa stołowa i czajnik bezprzewodowy   Pokoje:   wyposażenie pokoju: zastawa stołowa i czajnik bezprzewodowy wszystkie pokoje posiadają łazienki pokoje na piętrze posiadają balkony   Na terenie Ośrodka znajdują się ponadto:     własne kąpielisko wypożyczalnia wodnego sprzętu rekreacyjnego plac zabaw dla dzieci miejsca parkingowe (niestrzeżone)  boisko do siatkówki punkt gastronomiczny i handlowy Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w okresie wakacji, jak też poza sezonem, szczególnie w weekendy...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (4)

img3
  • za pokój od 90 PLN

img3
  • za pokój od 90 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."