Pokoje Nad Jeziorem - bogate zaplecze rekreacyjne na Mazurach  (Kwatery i pokoje)

Mazurska 55 Rydzewo

Pokoje Nad Jeziorem - bogate zaplecze rekreacyjne na Mazurach
telefon

506... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Szanowni PaństwoSerdecznie witamy na naszej stronie i zapraszamy do spędzenia swojego wypoczynku w naszym obiekcie , który usytuowany jest w uroczej miescowości Rydzewo nad jeziorem Niegocin ( 12km od Giżycka). Wynajmowane przez nas pokoje gościnne prowadzone są jako kwatery prywatne w gospodarstwie wiejskim ( PKD 55.20.Z).Spełniamy wymagania stawiane tym kwaterom.Jeśli chcecie Państwo wypocząć od miejskiego hałasu i smogu to zapraszamy do nas.U nas znajdziecie wszystko co jest potrzebne aby wypoczynek był udany. Nie ma to jak rozpocząć dzień na Mazurach ,pijąc kawę na tarasie z widokiem na wspaniałe jezioro Niegocin z żaglówkami. Nigdzie nie trzeba się spieszyć bo przed Państwem dzień wypełniony ciszą i wypoczynkiem na łonie natury. Zapewniamy nie tylko pokój , ale także bogate zaplecze rekreacyjne -a wszystko to bez dodatkowych opłat do swobodnej dyspozycji naszych gości w cenie pokoju.Duża ogrodzona posesja z parkingiem na samochody zapewnia niekrępującą swobodę wszystkim...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."