Agroturystyka - apartament, pokoje gościnne z osobnym wejściem  (Agroturystyka)

Kolonia  18 Ryn

Agroturystyka - apartament, pokoje gościnne z osobnym wejściem
telefon

606... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Na obrzeżach wypoczynkowej miejscowości Ryn, w zaciszu i spokoju znajduje się nasze gospodarstwo. Oferujemy Państwu trzy 2-osobowe duże pokoje o wysokim standardzie z osobnym niezależnym wejściem. Okolica obfituje w lasy i jeziora a pagórkowate ukształtowanie terenu dodaje uroku temu miejscu.   Oferujemy: PARTER:     osobne wejście, niezależne od gospodarzy,     trzy pokoje 2-osobowe w każdym TV, (istnieje możliwość dostawki),     duża przestronna łazienka (wanna, prysznic, WC, umywalka, bidet, pralka),     do dyspozycji gości aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, PIĘTRO:     hol wypoczynkowy,     2-osobowy pokój z tarasem i łazienką (WC, umywalka, prysznic),     kuchnia (pełne wyposażenie) z jadalnią, balkonem,     apartament 4-osobowy z łazienką (WC, prysznic, umywalka), apartament składa się z dużego przedzielonego pokoju (tapczan 2-osobowy, łóżko 2-osobowe),     pokoje 2-osobowe (2-osobowe) ze wspólnym przedpokojem i dużą łazienką (WC, umywalka, pralka, prysznic...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."