Atrakcyjny domek nad jeziorem z bilardem  (Domki)

Mazurska 11/4 Ryn

Atrakcyjny domek nad jeziorem z bilardem
ilość miejsc
8 (0 pokoi)
telefon

69... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Będzie mi bardzo miło gościć państwa :) Zapraszam Magdalena Milbrat-Pyżyńska

Zapraszamy do skorzystania z naszego domku całorocznego w samym środku Mazur.Gwarantujmy wypoczynek nad jednym z najczystszych jezior mazurskich w Rynie. Znajdziecie tutaj przyjazne otoczenie ( żadnego przemysłu), piękne widoki, relaks i ODPOCZYNEK każdy na swój sposób... Oferujemy trzy poziomy do swobodnego wykorzystania przez 2 rodziny (8 miejsc dla osób dorosłych w układzie 2 łóżka pojedyncze +1 podwójne na górze, 1 podwójne na dole, 1 podwójne na poziomie pośrednim)    dwie toalety/łazienki,  oddzielne pomieszczenie z prysznicem,  kominek,  aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem  m.in. kuchenka gazowa z  4 palnikami bez piekarnika, lodówka z zamrażarką, kuchenka mikrofalowa, zmywarka,mikser, cały zestaw garnków i patelni.   Dla uatrakcyjnienia pobytu proponujemy bilard,saunę fińską, grill.  Jesienią i zimą domek ogrzewany kominkiem,  miejsce na samochód, przestronny taras - doskonałe miejsce na wieczory i deszczowe dni,  meble ogrodowe,     TV (42 cale) w kucni, 40 cali w...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."