Domki letniskowe całoroczne z własną linią brzegową Ryn, Rybical  (Domki)

Rybical 1 1 Ryn

Domki letniskowe całoroczne z własną linią brzegową Ryn, Rybical
ilość miejsc
24 (3 domki)
ceny od
50.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

501... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Posesja, na której znajdują się nasze domki położona jest w atrakcyjnej miejscowości mazurskiej Rybical, nad brzegiem Jeziora Ryńskiego ( 100 m linii brzegowej do wyłącznej dyspozycji Naszych Gości). W pobliżu znajduje się las, doskonałe miejsce na spacery oraz wycieczki rowerowe.

Domek dziewięcioosobowy:   przeznaczony dla 6-9 osób, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, salon wypoczynkowy, dwie sypialnie na piętrze, zadaszony duży taras z widokiem na jezioro - WOLNE TERMINY: maj, czerwiec, od 24.08.2019.   Domek całoroczny sześcioosobowy :   przeznaczony dla   4 - 6 osób, 2 sypialnie, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, salon wypoczynkowy, zadaszony duży taras z widokiem na jezioro. - WOLNE TERMINY: maj do 06.06.2019, od 17.08.2019.   Domek z bali całoroczny dziewięcioosobowy :  Domek przeznaczony dla 6-9 osób, 2 sypialnie, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, salon wypoczynkowy, zadaszony duży taras z widokiem na jezioro. - WOLNE TERMINY: maj, czerwiec, od 24.08.2019.   W cenie wynajmu możliwość korzystania ze sprzętu wodnego ( łodzie wiosłowe, kajaki ). Domki wyposażone w sprzęty grillowe oraz komplety...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 6-osobowy (1)

img3
  • za domek od 40 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."