Domki całoroczne nad jeziorem z własnym stawem  (Domki)

Kościuszki 1 Ryn

Domki całoroczne nad jeziorem z własnym stawem
telefon

504... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy do nowych domków, świetnie usytuowanych w uroczym miasteczku Ryn u stóp zabytkowego zamku krzyżackiego.   Każdy z domków to obiekt piętrowy. Na piętrze znajdują się: - 3 sypialnie z trzema podwójnymi łóżkami.   Na parterze znajdują się: - Salon dzienny, z rozkładaną sofą, telewizorem ,stołem i krzesłami. - Aneks kuchenny wyposażony w kuchenkę mikrofalową, płytę indukcyjną, lodówkę oraz czajnik elektryczny. - Łazienka z kabiną prysznicową, umywalką oraz muszlą wc.   Kompleks graniczy z lasem oraz posiada prywatny staw zarybiony wieloma gatunkami ryb (karp, szczupak, lin, karaś, płoć).   Goście mogą w pełni korzystać z tarasu, mebli ogrodowych, grilla, rowerów oraz roweru wodnego. Do dyspozycji gości darmowe miejsce parkingowe. Do plaży miejskiej, nad jeziorem Ołów, ze strzeżonym kąpieliskiem jest niecały kilometr, a samo jezioro ma swój brzeg niecałe 150 metrów od naszych domków.   Istnieje również możliwość wykupienia posiłków.   Obszerniejsze...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."