Domki i apartamenty nad jeziorem - Siedlisko Rybical  (Domki)

Rybical 66 66 Rybical

Domki i apartamenty nad jeziorem - Siedlisko Rybical
ilość miejsc
35 (10 pokoi)
ceny od
telefon

509... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Plaża,kąpielisko własny pomost, kajaki piękny zachód słońca

Zapraszamy Państwa na pobyty weekendowe, tygodniowe do pięknego i malowniczo położonego Obiektu z apartamentami/domkami w Rybicalu  koło Rynu  - usytuowanego w cichej zatoczce na skraju malowniczej wioski rybackiej Rybical nad  jeziorem Ryńskim na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.  Jego wyjątkowe położenie wśród lasów i jezior pozwala na aktywny wypoczynek, przy jednoczesnym zagwarantowaniu ciszy i spokoju.   Proponujemy Państwu pobyt w  dwu, cztero, pięcio i sześcioosobowych domkach oraz pokojach bezpośrednio przy jeziorze . Zapewniamy komfortowe  domki i pokoje w pełni wyposażone, bardzo wygodne łóżka, białą pościel, ręczniki, a w ramach relaksu nad wodą możliwość korzystania z kajaków, roweru wodnego, łodzi wiosłowej, prywatnego pomostu, plaży i kąpielika niestrzeżonego.   W naszej ofercie posiadamy:   Pokoje 2-osobowe Z łazienkami i dostępem do kuchni. Cena od 180 zł za dobę   5 domków dwupoziomowych 4-5 osobowych. Na górze znajduje się 4 lub 5 miejsc...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (4)

img3
  • za pokój od 180 PLN

img3
  • za pokój od 180 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."