Domek letniskowy Renata  (Domki)

Mazurska 13/3 Ryn

Domek letniskowy Renata
telefon

692... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Wypoczynek na Mazurach

Domek letniskowy na 6 osób położony nad jeziorem ołów w Rynie, czyli w centrum Mazur. Warunki komfortowe. Wypoczynek gwarantowany. Dostępna łódź wiosłowa. Odległość domku od jeziora 70 metrów. Cena wynajmu do 6 osób 300,00zł./doba, powyżej 6 osób do 8 osób 350,00zł./doba Powyżej 8 osób zapraszam do Hotelu Zamek Ryn. Wolne terminy: cały czerwiec; od 01 lipca -13 lipca; od 27 lipca do 03 sierpnia; od 17 sierpnia do końca sierpnia i cały wrzesień. Wynajmujemy na minimum tydzień "od soboty do soboty". Film video: https://www.youtube.com/watch?v=6OV3OOPT7gU Atrakcje w pobliżu: • Kwatera Hitlera w Gierłoży (20 km) • Twierdza Boyen - Giżycko • Galindia (30 km) • Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie (35 km) • Sanktuarium w Świętej Lipce (30 km) • Spływy kajakowe rzeką "Krutyń" (30 km) • Zamek krzyżacki w Rynie • Muzeum Mazurskie – Owczarnia • Koncerty i imprezy m.in. Piknik Country w Mrągowie • Wioska żeglarska, tropikana w Hotelu Gołębiewskim Mikołajki • Ośrodki...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."