8 osobowy domek z czterema sypialniami z widokiem na jezioro i las  (Domki)

Sloneczna 2 Ryn

8 osobowy domek z czterema sypialniami z widokiem na jezioro i las
telefon

606... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Ferie zimowe

Całoroczny ośmioosobowy domek nad jeziorem ryńskim w miejscowości Rybical 4 kilometry od Rynu na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Dwupoziomowy ośmioosobowy domek całoroczny z czterema sypialniami z widokiem na jezioro ryńskie i las.Domek położony jest na ogrodzonej posesji w spokojnej malowniczej okolicy w sąsiedztwie lasu(100m),jezioro ryńskie (150m).Domek leży 4km od Rynu, 20km od Mikołajek,24 km od Giżycka,Mrągowa.

W Mrągowie 24 km od domku znajduje się wyciąg narciarski.

PARTER

Łazienka:WC,prysznic,umywalka

Druga łazienka:WC,umywalka

Salon wypoczynkowy z kominkiem:meble wypoczynkowe,tv,radioodtwarzacz cd

Kuchnia:meble kuchenne,lodówko zamrażarka,kuchenka gazowa czteropalnikowa,komplet garnków,talerzy sztućców,szklanek(na 8 osób)

 

PIĘTRO:

 

Cztery sypialnie dwuosobowe:

 

1 sypialnia:dwa łóżka jednoosobowe

2 sypialnia:dwa łóżka jednoosobowe

3 sypialnia:jedno łóżko dwuosobowe

4 sypialnia:jedno łóżko dwuosobowe

 

Do dyspozycji gości jest także:Taras,meble ogrodowe,łódź wiosłowa,huśtawka piaskownica dla dzieci,grill,miejsce na samochody.

 

W miesiącach lipiec,sierpień domek wynajmujemy na pełne tygodnie od soboty do soboty,pozostałe miesiące do uzgodnienia.

CENY ZA DOBĘ ZA DOMEK:Od 23 czerwca do 30 czerwca 270 zł doba od 30 czerwca do 7 lipca 290 zł od 7 lipca do 25 sierpnia 350 zł od 25 sierpnia do 31 sierpnia 290 zł w innych miesiącach 220 zł doba. Ferie zimowe,Sylwester,Weekendy cena do uzgodnienia.Ceny dotyczą wynajmu na minimum 7 dni,krótsze pobyty cena do uzgodnienia.

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."