8 osobowy domek z czterema sypialniami z widokiem na jezioro i las  (Domki)

 73 Rybical

8 osobowy domek z czterema sypialniami z widokiem na jezioro i las
telefon

606... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

                  Aktualny cennik, a także informacje na temat naszych domków znajdą Państwo na naszej stronie:   www .domkinamazurach.com .pl     Dwupoziomowy, ośmioosobowy domek  letniskowy(całoroczny)  z czterema sypialniami z widokiem na jezioro ryńskie i las na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.Domek położony jest na ogrodzonej posesji w spokojnej malowniczej okolicy  w sąsiedztwie lasu(100m),jeziora(150m)  . Domek leży 4,5 km od Rynu, 20km od Mikołajek,24km od Gizycka,Mragowa   PARTER: Łazienka:wc,prysznic,umywalka Druga lazienka:wc,umywalka Salon wypoczynkowy z kominkiem,meble wypoczynkowe,tv,sat,radio,odtwarzacz cd Kuchnia:meble kuchenne,lodówko zamrażarka,kuchenka gazowa czteropalnikowa,komplet( na 8 osob) garnków,talerzy sztućcow,szklanek   PIETRO: Cztery sypialnie dwuosobowe: 1 sypialnia: dwa łóżka jednoosobowe 2 sypialnia: dwa łóżka jednoosobowe 3 sypialnia: jedno łóżko dwuosobowe 4 sypialnia: jedno łóżko dwuosobowe   Do...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."