Pensjonacik Oliwia  (Kwatery i pokoje)

Kościuszki 1 Ryn

Pensjonacik Oliwia
ilość miejsc
90 (0 pokoi)
telefon

504... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Pensjonat Oliwia położony jest w miejscowości Ryn, w odległości około 50 metrów od Jeziora Ryńskiego. Boisko Orlik znajduje się w odległości około 500 metrów. Dsyponujemy 27 pokojami 2 i 3 osobowymi, w tym dwoma apartamentami z aneksem kuchennym (maksymalnie 90 miejsc noclegowych). Każdy z pokoi posiada łazienkę, telewizję kablową i dostęp do internetu. W skład pensjonatu wchodzą dwa budynki, w jednym z nich znajduje się sala kominkowa z 20 miejscami siedzącymi, a w drugim jest sala bankietowa na około 90 osób oraz ogród zimowy. W obiekcie znajduje się również stół pingpongowy, piłkarzyki, stół bilardowy, s iłownia, jacuzzi, sauna, solarium. Na posesji wiata ogrodowa mieszcząca około 60 osób, wędzarnia, miejsce na ognisko, grilla, plac zabaw, rowery górskie i parking.   Istnieje również możliwość wykupienia posiłków. Oferujemy także nocleg dla grup kolonijnych, wycieczkowych. Możliwość zorganizowania przewodnika turystycznego.   Udogodnienia dla...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."