Dom Sielanka oraz domek drewniany bezpośrednio nad jeziorem koło Ełku  (Domki)

Sajzy  1a Sajzy

Dom Sielanka oraz domek drewniany bezpośrednio nad jeziorem koło Ełku
ceny od
30.00 PLN
telefon

607... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Leżą bezpośrednio nad malowniczym, dużym jeziorem Łaśmiady we wsi Sajzy koło Ełku na oddzielnych, ogrodzonych,zadrzewionych i ładnie utrzymanych działkach o pow 2200 m2 i 1500 m2. Dom Sielanka przeznaczony jest dla 10 osób.Za dodatkową osobę dopłata 30 zł/doba. Na posesji; grill,hamak oraz miejsce na ognisko.Za wsią las i rozległe tereny zielone oraz trasy rowerowe i piesze.Dom wyposażony jest w częściowo zadaszony taras z zejściem na piękną posesję. Na parterze; kuchnia z pełnym wyposażeniem, łazienka z wc, umywalką i prysznicem oraz salon z kominkiem z pięknym widokiem na jezioro. Na piętrze; łazienka z wanną, umywalką i wc, 4 sypialnie: 3- 2 osobowe, 1- 4 osobowa (mamy też łóżeczko dziecięce). Nad brzegiem jeziora jest pomost z ławeczką i parasolem. Do dyspozycji gości łódka wiosłowa i kapoki. Ulubione zwierzęta po uzgodnieniu za dopłatą 10 zł/doba. Doba zaczyna się o godz.15-tej a kończy o godz.10-tej. Przy rezerwacji zaliczka , reszta płatna z góry przy odbiorze kluczy. Cena zależna od terminu i ilości osób -400zł/doba za cały dom. Kaucja na poczet ewentualnych szkód 300 zł zwracana przy zwrocie kluczy. W cenie pościel i drewno na jedno ognisko. Prosimy nie grillować na tarasie, ponieważ zostają plamy trudne do usunięcia.

 Na sąsiedniej posesji jest:   Domek drewniany jest dla  6 osób. Za dodstkową osobę dopłata 30 zł/doba. Domek wyposażony jest w taras 15 m2 z pięknym widokiem na jezioro.   Na poddaszu : dwie duże sypialnie dwuosobowe i mała garderoba.   Na parterze : kuchnia z pełnym wyposażeniem , łazienka z wc, umywalką i prysznicem oraz pokój z rozkładaną kanapą.   Nad brzegiem jeziora pomost z ławeczką i parasolem.   Do dyspozycji gości  łódka wiosłowa i kapoki.   Zwierzęta   po uzgodnieniu za dopłatą 10 zł/ doba.   Doba zaczyna się o godz.15- tej a kończy o godz. 10-tej.   Przy rezerwacji zaliczka,  reszta płatna z góry przy odbiorze kluczy.   Cena 300 zł za dobę za cały domek.   Oferta specjalna       Kaucja na poczet ewentualnych szkód 300 zł zwracana przy zwrocie kluczy.    W miesiącu lipcu i sierpniu wynajmujemy tygodniami od soboty do soboty.    Dodatkową opłatą   jest opłata klimatyczna ( miejscowa ) na rzecz Urzędu Gminy.   Tel. 607 358...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."