Domek letniskowy nad stawami Mazury  (Domki)

Sobiechy  Sobiechy

Domek letniskowy nad stawami Mazury
ilość miejsc
6 (1 domek)
ceny od
telefon

509... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Miłośników przyrody i wędkowania zapraszamy do naszego 6-8 os domku letniskowego. Obiekt położony bezpośrednio nad trzema zarybionymi stawami

    Miłośników przyrody, ciszy i spokoju a przede wszystkim obcowania z naturą   zapraszamy do Sobiech w północnej części powiatu Węgorzewskiego na   Mazurach. Oferujemy do wynajęcia domek letniskowy dla 6-8 osób z możliwością dostawki . Na ogrodzonej posesji o powierzchni 5,5 ha znajdują się 3 stawy wędkarskie o pow 2,8 ha, duża zadaszona wiata ( 36m2),    grille stacjonarny i ogniskowy z wyposażeniem ,urządzone miejsce na ognisko , pole namiotowe z dostępem do energii i wody . Domek o powierzchni 50 m 2   nowy, w pełni wyposażony z zadaszonym   tarasem.   Na parterze salon z sofą narożną   aneks kuchennym   , jadalnia i łazienka z prysznicem. Na poddaszu pokoje 2 i 3-osobowe umeblowane z widokami na stawy. Do dyspozycji   kompletne wyposażenie kuchenne , zastawa stołowa, naczynia   pościel, TV LED 32".       WAŻNE INFORMACJE: ·          Świadczenie usług turystycznych na bazie łowiska wędkarskiego ·          Wypoczynek dla...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 6-osobowy (1)

  • za domek od 300 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."