JURANDÓWKA - całoroczny dom nad samym jeziorem i Krutynią w Spychowie  (Domki)

Zielone Wzgórze 3 Spychowo 12-150

JURANDÓWKA - całoroczny dom nad samym jeziorem i Krutynią w Spychowie
telefon

509... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Wielkanoc

 Zapraszamy do spędzenia z nami rodzinnie Święta Wielkanocne !

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, który spędzamy w gronie najbliższych, ciesząc się ich obecnością. Proponujemy Państwu spędzenie tych szczególnych dni w Jurandówce w Spychowie. Długie spacery wzdłuż plaży jeziora, podczas gdy przyroda budzi się do życia są nie tylko odprężające, ale również w magiczny sposób zacieśniają więzy rodzinne.

Oferujemy wynajęcie domku wypoczynkowego(120m2) przeznaczonego dla max 9-12 osób. Dom położony jest na dużej ogrodzonej działce(1500m2) z własną linią brzegową jeziora Spychowskiego.(własny pomost, łódka i kanu) Spychowo leży w sercu Puszczy Piskiej, nad rzeką Krutynia. Szlak rzeki prowadzi w dużej części przez teren Mazurskiego Parku Krajobrazowego i obszar kilku rezerwatów, co stwarza niepowtarzalną możliwość obserwacji bogatej fauny i flory.

OPIS DOMKU:
Na parterze - zadaszony taras dwie ławki stół dębowe, salon z kominkiem (35 m2), TV-SAT, komplet wypoczynkowy 3,2,1 tapczan po rozłożeniu spanie dla 1 + 2os. Ława; kuchnia z pełnym wyposażeniem, łazienka - WC, umywalka, prysznic, pralka, przedpokój, kotłownia
Na I piętrze - 3 sypialnie (2+2+4 os) - pierwsza (9m2) 2x1os., stolik fotel, druga (8m2) 1x2os., stolik, trzecia (25 m2) 1x2os.+ 3x1os., fotel, stolik, szafka, TV, łazienka, WC, umywalka
Do dyspozycji gości: plac zabaw dla dzieci (huśtawka, piaskownica,kosz do koszykówki,babinkton), grill, miejsce na ognisko

W cenie wynajmu: Możliwość korzystania z pomostu wędkarskiego,łodzi wiosłowej oraz kanu, 3 rowery

ODLEGŁOŚCI:
Las - ok. 100m, Ruciane-Nida ok.20km Szczytno, Mrągowo ok.25km, Mikołajki ok.30km; Jezioro Spychowskie, Rzeka Krutyń prywatny pomost wędkarski ; wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz ,,PARK LINOWY"(3 stopnie trudności) w pobliskim ośrodku w Spychowie ok. 400m; sklep spożywczy ok. 400m, bar/restauracja ok.400m; kąpielisko nie strzeżone ok. 200m.

OKOLICA:
Spychowo leży na wschodnim, wysokim brzegu Jeziora Spychowskiego, otoczone zwartym pierścieniem potężnych lasów Puszczy Piskiej. Sprawną komunikację z dalszymi Mazurami, jak również z centralną Polską zapewnia mu szosa prowadząca z Warszawy do Mrągowa, Rucianego i Pisza. Droga ze Szczytna przez Świętajno łączy się z szosą warszawską w centrum Spychowa.
W Spychowie : wypożyczalnie sprzętu wodnego,park linowy,restauracje, tawerna, smażalnia ryb, poczta, apteka,ośrodek zdrowia,
kościół, sklepy, dyskoteka. -500m. Kąpielisko-100m. Stadnina koni - 2km (jazda konna,bryczką)
Przez miejscowość przebiega szlak kajakowy rzeki Krutyni - jeden z najciekawszych i najpiękniejszych tego typu w Europie.

Miejscowosć Spychowo znajduje na obrzeżach Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu znajduje się także Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo, śluza Guzianka, Galindia.
Jedną z atrakcji w okolicy jest również urządzona przez Nadleśnictwo - ścieżka dydaktyczna i ścieżka zdrowia, ścieszka rowerowa ,,Szlak Juranda"

Można również odwiedzić Leśniczówkę Pranie leżącą nad jeziorem Nidzkim, zaledwie kilka kilometrów od Rucianego-Nidy (około 15 km od Spychowa) gdzie tworzył słynny poeta Konstanty Ildefons Gałczyński.
Zimą zapraszamy na kulig z ogniskiem, doskonałe warunki do uprawiania wędkarstwa podlodowego, narciarstwa biegowego, wyciąg narciarski (w odległości 30 km).
Jesienią możliwość zbierania malin, jagód, grzybów, jeżyn, ziół, możliwość suszenia na miejscu.
Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie!!

Zapraszamy na turnusy 1,2 lub 3 tygodniowe od soboty(godz15) do soboty(godz11). Wszystkie uzgodnienia telefonicznie.

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."