JURANDÓWKA - całoroczny dom nad samym jeziorem i Krutynią w Spychowie  (Domki)

Zielone Wzgórze 3 Spychowo 12-150

JURANDÓWKA - całoroczny dom nad samym jeziorem i Krutynią w Spychowie
telefon

509... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa przez cały rok do wynajęcia domku wypoczynkowego(120m2) przeznaczonego dla 8-9 osób. Dom położony jest na dużej ogrodzonej działce(1500m2) z własną linią brzegową jeziora Spychowskiego.(własny pomost, łódka, 2 kajaki, rower wodny,rowery turystyczne) Spychowo leży w sercu Puszczy Piskiej, nad rzeką Krutynia. Szlak rzeki prowadzi w dużej części przez teren Mazurskiego Parku Krajobrazowego i obszar kilku rezerwatów, co stwarza niepowtarzalną możliwość obserwacji bogatej fauny i flory. OPIS DOMKU: Na parterze -2 zadaszone tarasy( widok na jezioro 30m2), dwie ławki stół dębowe,krzesla, lezaki.  salon z kominkiem (35 m2),RTV-SAT, komplet wypoczynkowy 3,2,1 tapczan po rozłożeniu spanie dla 1 + 2os. Ława; kuchnia z pełnym wyposażeniem (stół , taborety, lodówka- zamrazarka,mikrofala, expres do kawy itp), łazienka -( WC, umywalka, prysznic, pralka, żelasko), przedpokój, kotłownia(centralne ogrzewanie) Na I piętrze - 3 sypialnie (2+2+4 os) - pierwsza (9m2) 2x1os.,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."