Agroturystyka nad Wielkim Szelągiem  (Agroturystyka)

Kątno  29 C Stare Jabłonki

Agroturystyka nad Wielkim Szelągiem
ilość miejsc
16 (5 apartamentów)
ceny od
65.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

486... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Z przyjemnością i bardzo serdecznie zapraszamy miłośników wczasów nad wodą, spotkań z przyrodą, kulturą regionu, zwolenników aktywnego wypoczynku oraz leniwego relaksu, ceniących ciszę i spokój na wspólne spędzenie wolnego czasu do naszego całorocznego nowego domu położonego nad jeziorem Szeląg Wielki. Dom znajduje się na skraju wsi Kątno otoczonej lasem i przylegającej do jeziora, położonej na obszarze chronionego krajobrazu. Działka wokół domu o powierzchni 0,5 ha w odległości ok. 80 m od brzegu jeziora , 8 km od Ostródy i trasy nr 7 Warszawa – Gdańsk i 2 km od Starych Jabłonek oraz trasy nr 16 Grudziądz – Augustów, 3 km od terenów chronionych Natura 2000 .  Dobre miejsce na wypoczynek dla tych co marzą o pobycie na Mazurach, a nie lubią daleko jechać i dla tych co potrzebują noclegu w czasie dalszej podróży. W pokojach gościnnych i pomieszczeniach pobytu dziennego jak i na całej posesji stworzono gościom domowe warunki. Na posesji znajdują się miejsca postojowe dla...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 1-pokojowy 2-osobowy (2)

  • za apartament od 150 PLN
  • za osobę 75 PLN

POKÓJ NR 1 – 2 osobowy z widokiem na jezioro od zachodu , z łazienką. Na parterze przy salonie z jadalnią. Pokój i łazienka bez okna...

czytaj więcej

  • za apartament od 150 PLN
  • za osobę 75 PLN

POKÓJ NR 4 – 2 osobowy z widokiem na jezioro od zachodu , z łazienką. Na piętrze na lewo od klatki schodowe z parteru. W pokoju 2 okna...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."