Całoroczny domek wypoczynkowy na Mazurach  (Domki)

Kątno 19B Stare Jabłonki

Całoroczny domek wypoczynkowy na Mazurach
ilość miejsc
9 (1 domek)
ceny od
300.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

601... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu domku letniskowego na Mazurach!

Malownicza miejscowość Kątno znajduje się w odległości 12 km od Ostródy, w samym sercu zielonych płuc Polski – Warmii i Mazur. Położona jest nad dużym i czystym jeziorem Szeląg Wielki z dostępem do wielu plaż, w tym nowo wybudowanej plaży gminnej, na której jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, łódki, rowery wodne) oraz mini bar, w którym można zjeść coś ciepłego. Otaczają ją olbrzymie lasy z bogatą fauną i florą, zachęcające do długich spacerów. Jezioro Szeląg Wielki łączy Kątno ze znajdującą się 2 kilometry dalej miejscowością Stare Jabłonki, znaną chociażby z corocznych rozgrywek Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Plażowej Mężczyzn Swatch-FIVB World Tour, czy festiwalu ryby, wędki i muzyki „Sielawa Blues". Jednak najważniejsze walory, które można przypisać tej urokliwej miejscowości to spokój, odosobnienie od wielkomiejskiego zgiełku i wszechobecna przyroda.   Dom całoroczny, dwupoziomowy z dużym tarasem, balkonem i garażem. Na parterze znajduje się duży...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 9-osobowy (1)

img3
  • za domek od 300 PLN

300 PLN/doba za pobyt od 1 do 4 osób. Każda kolejna osoba dopłata 30 PLN. Doba zaczyna się od godz. 14:00. Wynajem minimum na 3 dni.

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."