Całoroczny domek wypoczynkowy na Mazurach  (Domki)

Kątno 9B Stare Jabłonki

Całoroczny domek wypoczynkowy na Mazurach
ilość miejsc
10 (1 domek)
ceny od
300.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

601... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu domku letniskowego na Mazurach!

Malownicza miejscowość Kątno znajduje się w odległości 12 km od Ostródy, w samym sercu zielonych płuc Polski – Warmii i Mazur. Położona jest nad dużym i czystym jeziorem Szeląg Wielki z dostępem do wielu plaż, w tym nowo wybudowanej plaży gminnej, na której jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, łódki, rowery wodne) oraz mini bar, w którym można zjeść coś ciepłego. Otaczają ją olbrzymie lasy z bogatą fauną i florą, zachęcające do długich spacerów. Jezioro Szeląg Wielki łączy Kątno ze znajdującą się 2 kilometry dalej miejscowością Stare Jabłonki, znaną chociażby z corocznych rozgrywek Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Plażowej Mężczyzn Swatch-FIVB World Tour, czy festiwalu ryby, wędki i muzyki „Sielawa Blues". Jednak najważniejsze walory, które można przypisać tej urokliwej miejscowości to spokój, odosobnienie od wielkomiejskiego zgiełku i wszechobecna przyroda.   Dom całoroczny, dwupoziomowy z dużym tarasem, balkonem i garażem. Na parterze znajduje się duży...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 10 osobowy (1)

img3
  • za domek od 300 PLN

300 PLN / doba za pobyt od 1 do 4 osób. Każda kolejna osoba dopłata 30 PLN. Doba zaczyna się od godz. 14:00. Wynajem minimum na 3 dni.

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."