Noclegi Stare Jabłonki, Pokoje  (Kwatery i pokoje)

Sportowa 16 Stare Jabłonki

Noclegi Stare Jabłonki, Pokoje
telefon

604... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy na Mazury

 

- cicha i spokojna okolica,

 

- do jeziora 5 min. spacerkiem, gdzie znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego za dodatkową opłatą,

 

- w pobliżu 4 sklepy ok. 5 minut spacerkiem,

 

- wokoło pękne mazurskie jeziora, lasy i ścieżka dydaktyczna,

 

- odrestaurowany bunkier z czasów wojny oraz kilka innych nieodrestaurowanych w okolicy 5 km,

 

- Ostróda 8 km, (rejsy statkiem Ostróda-Elbląg, sluza i pochylnie), smaczne jedzenie w sprawdzonych restauracjach, wyciąg nart wodnych, w sezonie letnim wiele imprez np, Regge, Disco Polo,

 

- Olsztyn 28 km,

 

- Olsztynek 33 km (skansen i inne atrakcje),

 

- wiele innych atrakcji w okolicy, w zalezności od indywidualnych zainteresowań,

 

- parking na posesji.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: 604 599 220

 

Doba zaczyna się o god.z 14:00 a kończy o 10:00.

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."