WILLA SZARA SOWA B&B  (Pensjonaty)

Gorło 5B Stare Juchy

WILLA SZARA SOWA B&B
ilość miejsc
12 (5 pokoi)
ceny od
telefon

505... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Willa SzaraSowa jest położona w malowniczej wsi Gorło z bezpośrednim dostępem do jeziora Łaśmiady/Ułówki. Znajdujemy się na terenie gminy Stare Juchy, w części Mazur zwanej Mazury Garbate.Jeziora w naszej gminie są objete stefą ciszy. Wymarzone warunki do wypoczynku i poznawania piękna otaczającej przyrody. Doskonałe miejsce dla wędkarzy, kajakarzy, grzybiarzy, miłośników rowerów, pieszych wędrówek i nordic walking. Zapraszamy od maja do października.

SZARA SOWA to dom rodzinny i dom gościnny -  w głównej części budynku znajdują się pokoje dla gości, jadalnia/salon i kuchnia, właściciele mieszkają na miejscu w wydzielonej części .  Naszym gościom oferujemy 3 przestronne, rustykalnie umeblowane i komfortowo wyposażone pokoje  na pierwszym piętrze, i dwa kameralne dwuosobowe apartamenty; na parterze z tarasem i w ogrodzie z  aneksem kuchennym, własnym tarasem i wyjściem do ogrodu.   Wszystkie pokoje i apartamenty mają widok na jezioro, TV, WiFi. Na terenie naszej posesji do dyspozycji; duży zadaszony taras z pięknym widokiem na jezioro, trawnik do opalania i relaksu nad samym jeziorem,  pomost.  Zejście schodkami  do jeziora z pomostu. Łódź wiosłowa, leżaki, parasole, rowery. Zapraszamy na  śniadania, a w godzinach popołudniowych na letnie przekąski przygotowywane z lokalnych produktów.   Parking. Bezpłatny dostęp do internetu. W odległości kilku kilometrów kryty basen, SPA, korty tenisowe, jazda...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (1)

  • za pokój od 280 PLN

Duży pokój lux z widokiem na jezioro, łóżkiem małżeńskim 180cm i łazienką. W pokoju kanapa, komoda, szafa, stół z krzesłami, TV, internet WiFi,...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."