Dworek "Romanowski"  (Zamek, pałac, dworek)

Sułowo 50 Bisztynek

Dworek
telefon

718... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Malowniczo położony na ziemiach pięknej Warmii, w otoczeniu młodych lasów, stawów i łąk. Otoczony indywidualną aranżacją zieleni daje możliwość relaksu i odprężenia. Jego zaciszne położenie stwarza poczucie intymności i spokoju.

Kameralność Dworku Romanowski, jego piękne położenie, miła i profesjonalna obsługa oraz atrakcje jakie zapewnia, sprawiają, że nasi goście będą się tu czuć naprawde wyjątkowo!   Przepiękny, 3 kondygnacyjny, zabytkowy Dworek z obszernym dziedzińcem, mający w swych zasobach profesjonalną stajnie, ok. 100 koni sportowych rasy trakeńskiej i wielkopolskiej, krytą ujeźdzalnię i parkur.   Mając na uwadze komfort wypoczynku w Dworku Romanowski, z wielką starannością przygotowaliśmy 16 stylizowanych pokoi o wysokim standardzie, z meblami z litego dębu. Każdy z nich posiada łazienkę, TV/Sat, radio/budzik. W tym 3 apartamenty wyposażone w jacuzzi, barki, lodówki, TV Plazma 42 cal.   Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami, które dla Państwa przygotowaliśmy: Dworek posiada w swojej ofercie kryty basen, jacuzzi, suchą saunę oraz solarium. Na terenie posesji są zadaszone grille przystosowane dla grup o różnej liczbie uczestników. Największy z nich znajduje się na dziedzińcu Dworku...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."