Zobacz także

Święta Wielkanocne 2014 na Mazurach

A A

gdzie na wielkanoc ,  pomysł na Wielkanoc ,  wielkanoc mazury,  wielkanoc poza domem

Zobacz również

Sanktuarium Maryjne
Święta Lipka 29

Zbliżające się Święta Wielkanocne są dobrą okazją do tego, by zaplanować rodzinny wyjazd. Mazury w kwietniowej szacie to wymarzone miejsce na spędzenie Wielkanocy. Wyjątkowa sceneria regionu na pewno podkreśli wiosenny charakter tych świąt.

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia, a jednostajne zimowe krajobrazy odchodzą w zapomnienie. Wtedy też świętujemy radosną Wielkanoc – aby jeszcze bardziej podkreślić jej wyjątkowy charakter, zapraszamy na Mazury! Właściciele obiektów noclegowych w regionie już czekają z wielkanocnymi ofertami. Niżej przedstawiamy wybrane propozycje.

Każdy, kto chciałby spędzić Święta Wielkanocne na Mazurach, może skorzystać z oferty domku Paradis Mazur. Posiadłość usytuowana jest nad jeziorem i ma swobodny dostęp do piaszczystej plaży. Domek jest kompletnie wyposażony i umeblowany, ma też dwa duże tarasy – idealne na wiosenne grillowanie.

Apartament Mazurski Raj znajduje się nad Jeziorem Czarna Kuta w pobliżu Giżycka. Oferta wielkanocna obejmuje pobyt w wygodnym i dużym apartamencie z trzema sypialniami, w którym na gości czeka kominek, butelka wina dla dorosłych, a dla dzieci – koszyk pełen słodyczy. Goście, którzy wybiorą wielkanocny pobyt nad Jeziorem Czarna Kuta, będą mieli możliwość dodatkowego wykupienia świątecznych posiłków.

Dom gościnny Agroturystyka Nad Stawem, położony w malowniczym Młynowie nieopodal Mrągowa, to miejsce idealne na spokojny wiosenny wypoczynek. Bliskość jezior, lasów oraz ścieżek turystycznych umożliwia aktywne spędzenie Świąt Wielkanocnych.

Na wielkanocny pobyt z nutką orientu zaprasza także Hotel Azzun****. Cena pakietu uwzględnia noclegi oraz świąteczne menu, a także wyjątkowe zabiegi relaksacyjne w hotelowym Spa. Na dorosłych czeka także wiele możliwości aktywnego wypoczynku, podczas gdy dzieci będą dekorować pisanki i tropić wielkanocnego zajączka.

Zalesie Mazury Active Spa przygotowało proponuje rodzinne pobyty wielkanocne. Cena obejmuje pełne wyżywienie wraz z uroczystym śniadaniem w niedzielę oraz noclegi w komfortowych pokojach. Dorośli goście hotelu będą mieli nieograniczony dostęp do strefy wellness i sali fitness, a na maluchy czekać będą animacje, przygotowywanie wielkanocnych koszyczków oraz zabawy w Bajkolandii.

Święta Wielkanocne z jazdą konną – to propozycja Rancho "Zielony koń". Na gości czekają noclegi w wygodnych pokojach i apartamentach z kominkami. Świąteczne wyżywienie jest dodatkowo płatne.

Pensjonat Żurawi Kąt w Mikołajach przygotował ciekawą ofertę na zbliżającą się Wielkanoc. Goście pensjonatu będą mogli korzystać z wielkanocnych atrakcji, takich jak rejsy jachtami, ognisko z grzańcem czy wycieczka do Świętej Lipki. Oprócz tego, w planach jest przygotowywanie koszyczków wielkanocnych ze święconką i własnoręcznie robionymi pisankami.

Agropensjonat Stręgielek zaprasza na aktywne pobyty wielkanocne! Podczas tegorocznych świąt będzie można nie tylko spróbować wielkanocnych smakołyków, ale również zwiedzać okolicę i bawić się przy ognisku. Na Niedzielę Wielkanocną zaplanowano także, zakrojone na szeroką skalę, poszukiwania wielkanocnego zajączka.

avatar

akceptuję regulamin

Kinga - Lublin 2014-04-03 16:16

Jeszcze niedawno nie przekonywały mnie tego typu oferty. Ale kiedy ostatnie Boże Narodzenie spędziłam z rodziną poza domem, postanowiłam, że będę wyjeżdżać w ten sposób jak najczęściej

Emilka 2014-03-28 15:13

Do tej pory świeta spędzałam raczej w domu. Zastanawiam się, jakbym się czuła, przełamując ten schemat?

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."