Zobacz także

Sylwester 2018/2019. Powitaj Nowy Rok nad mazurskimi jeziorami

A A

gdzie na sylwestra,  pomysły na sylwestra,  pomysły na sylwestra na mazurach,  gdzie na sylwestra na mazurach

Zobacz również

Mazury to region nie tylko na letnie wyprawy, również zimą zachwyca urokliwymi krajobrazami. Przekonaj się o tym w sylwestra, witając Nowy Rok nad mazurskimi jeziorami.

Świętowanie sylwestra nie może udać się w pełni bez odpowiedniego miejsca noclegowego. Przygotowaliśmy więc informacje o sylwestrowych noclegach w regionie – niżej prezentujemy oferty właścicieli mazurskich hoteli, domków i innych obiektów noclegowych.

Domek z widokiem na jezioro – Ryn
Ta oferta to propozycja dla wszystkich, którzy sylwestra chcą spędzić z grupą znajomych. W domku w Rynie może wygodnie wypoczywać nawet osiem osób. Znajdują się tam cztery sypialnie, dwie łazienki, salon z kominkiem i dobrze wyposażona kuchnia. Z okien domku roztacza się piękny widok na Jezioro Ryńskie oraz las.

Domy Mazurskie Siedlisko i Mazurskie Rozlewisko – Dłużec k. Mikołajek
Całoroczne domy znajdują się w miejscowości Dłużec, położonej nad jeziorem na szlaku rzeki Krutyni. Różnią się stylem – Mazurskie Siedlisko przypomina dworek, natomiast Mazurskie Rozlewisko to wygodna chata z bala. Są jednak komfortowo urządzone i wyposażone w potrzebne sprzęty, dodatkowy atut stanowi na pewno kominek. Trzaskający wesoło ogień umili każdy zimowy wieczór.

Pensjonat Wejsunek – Wejsuny
Wejsuny to urocza miejscowość niedaleko Rucianego-Nidy, usytuowana nad brzegiem jeziora. Pensjonat Wejsunek także ma dostęp do linii brzegowej, co na pewno przyciąga tu gości szukających kontaktu z naturą. Przygotowana tam oferta sylwestrowa jest bardzo bogata i obejmuje trzydniowy pobyt (dwa noclegi) wraz ze śniadaniami i ciekawym programem atrakcji. Specjalnie dla gości zostanie zorganizowany kulig zakończony ogniskiem oraz noworoczna biesiada. Odbędzie się również bal sylwestrowy z bogatym menu oraz muzyką na żywo, a także pokazem sztucznych ogni o północy.

Dwór Sosnowo – Pojezierce k. Morąga
To kolejna propozycja dla dużych grup – tym razem do dyspozycji jest cały dom modrzewiowy dla czternastu osób! Znajdują się tam dwa siedmioosobowe apartamenty, w pełni wyposażona kuchnia oraz obszerna sala z kominkiem, wszystkie pomieszczenia są urządzone z dużym smakiem. Na terenie posesji jest także miejsce na rozpalenie ogniska oraz zorganizowanie grilla. Dwór Sosnowo to przepiękny zakątek nad jeziorem Narie i kompleks wypoczynkowy, na który składa się dom, willa oraz apartamenty.

Pałac i Folwark Galiny – Galiny k. Bartoszyc
Jeżeli komuś marzy się sylwester w pałacowych wnętrzach, swoje pragnienia może spełnić w Galinach. W ofercie pałacu znalazł się nowiem wspaniały pobyt sylwestrowo-noworoczny z uroczystym balem. Poza tym jego program obejmuje też inne atrakcje: sylwestrowy bal i animacje dla dzieci, kulig oraz codzienne rozruchy nordic walking z sympatycznym instruktorem. Do wyboru są dwie opcje pobytowe – siedmio- lub czterodniowa.

Hotel *** Mazurski Raj – Piaski k. Rucianego-Nidy
Na sylwestrowy pobyt (28 grudnia 2018 - 2 stycznia 2019) z mnóstwem atrakcji zaprasza hotel Mazurski Raj. Głównym punktem programu będzie oczywiście Królewski Bal Staropolski, podczas którego goście godnie powitają Nowy Rok. W tym samym czasie odbędzie się sylwestrowy kinderbal z animatorami. Poza tym goście będą mogli wziąć udział w noworocznym ognisku z pieczeniem kiełbasek i rozgrzewającym grzańcem, natomiast wieczory to kusząca propozycja zabawy w klubie nocnym, będącej okazją do zobaczenia profesjonalnego pokazu barmańskiego. Sylwester w Mazurskim Raju to również świetna zabawa dla dzieci, które poznają dawne zabawy, wezmą udział w konkursach i pasowaniu na rycerza lub księżniczkę. Wybór tego miejsca zapewni mnóstwo atrakcji dla dorosłych i najmłodszych.

Całoroczny domek – Wyszowate k. Giżycka
Planując sylwestrowy wyjazd do Giżycka warto zastanowić się nad noclegiem poza miastem i wynajęciem całego wygodnego domu. Oferta w miejscowości Wyszowate obejmuje przynajmniej trzydniowy pobyt dla dziesięciu osób. W domu znajdują się trzy sypialnie, dwie łazienki, nowoczesna kuchnia wyposażona między innymi w zmywarkę naczyń i ekspres do kawy, a także sauna fińska. Posesja przylega do jeziora – przy jego brzegu postawiono wiatę i przygotowano miejsce na ognisko.

Nad Zatoką – Rybical
Nad Zatoką to całoroczne domki nad brzegiem Jeziora Ryńskiego. Ośrodek jest zadbany, a jego właściciele dają możliwość rozpalenia ogniska nad wodą – powitanie Nowego Roku w takiej scenerii ma szczególny urok. Do wynajęcia są tu całoroczne domki różnej wielkości (niektóre ogrzewane kominkiem – drewno zapewniają właściciele).

Jeśli chcesz zobaczyć inne oferty w regionie, wejdź: Sylwester 2018/2019 na Mazurach

fot. ViTalko / Pexels.com CC0

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."