DOM LETNISKOWY W POBLIŻU JEZIORA GUTY ROŻYŃSKIE  (Kwatery i pokoje)

Guty Rożyńskie 2 Guty Rożyńskie

 DOM LETNISKOWY W POBLIŻU JEZIORA GUTY ROŻYŃSKIE
ceny od
160.00 PLN
telefon

602... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszam Państwa do domku rekreacyjnego znajdującego się we wsi Guty Rożyńskie k. Ełku leżącej nad jeziorem Borowym.  W naszym domu może wypoczywać jednocześnie 5-6 osób.

Oferujemy:

    Na parterze salonik wyposażony w TV i wersalkę dla dwóch osób (2 osoby), kuchnia z pełnym wyposażeniem (kuchenka, lodówka, naczynia, czajnik elektryczny), dwie sypialnie - w każdej pojedynczy tapczanik (2 osoby), łazienka (kabina prysznicowa, WC, umywalka, ciepła i zimna woda).
    Na poddaszu znajduje się antresola z dwoma tapczanikami  (2 osoby)
    Ponadto - zadaszony taras, drewniane meble ogrodowe, miejsce na ognisko, grill.
    Za zgodą właściciela można rozstawić jeden namiot przy domku.

Cennik:

    160zł / doba za cały dom
    w cenie pościel, łódź wiosłowa
    oferta aktualna w okresie od maja do września. W cenie wynajmu pościel.
    

ZAPRASZAMY!

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."