DOM LETNISKOWY DO WYNAJĘCIA TRELKÓWKO  (Domki)

Trelkówko . Szczytno

DOM LETNISKOWY DO WYNAJĘCIA TRELKÓWKO
ceny od
350.00 PLN
telefon

602... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Domek letniskowy położony blisko jeziora Sasek Wielki w  miejscowosci Trelkówko tylko ok.5 km od Szczytna. W naszym domu może wypoczywać jednocześnie do 8 osób.   Oferujemy:     Domek jest nowy, rok temu oddany do użytku; położony na 7-arowej działce, z okien widoczne jezioro z piaszczystym brzegiem i dużą płycizną - idealną dla dzieci.     Na parterze salon z kominkiem z dużą wersalką 2-os. (TV-SAT, radio); kuchnia z pełnym wyposażeniem (kuchenka, lodówka, mikrofalówka, komplet naczyń itp.), łazienka, z salonu wyjście na przestronny, zadaszony taras.      Na piętrze 3 pokoje z  łazienką. W pokojach: w dwóch pokojach łóżka king size (w jednym 140cm szerokości, w drugim 160cm szerokości), w trzecim pokoju dwie wersalki  dwuosobowe.     Domek posiada rozprowadzenie ogrzewania kominkowego     Na działce znajduje się piasakownica, hustawka, grill, miejsce na ognisko i kosz do gry  Cennik:     opłata 350zł za dobę za cały domek     w cenie: drzewo do kominka, energia...

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."