Domek na Mazurach  (Domki)

Kobylocha 50 Szczytno

Domek na Mazurach
ilość miejsc
6 (1 domek)
ceny od
60.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

789... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Serdecznie zapraszamy do naszego domku letniskowego położonego w sercu Mazur, we wsi Kobylocha nad jeziorem Sasek Wielki, ktory lezy 6km. od historycznego miasta Szczytno, i ok 25km. od Olsztyna.

Serdecznie zapraszamy do naszego domku letniskowego położonego w sercu Mazur, we wsi Kobylocha nad jeziorem Sasek Wielki, ktory lezy 6km. od historycznego miasta Szczytno, i ok 25km. od Olsztyna. Domek jest w pełni wyposażony i składa się z 2 sypialni, salonu z kominkiem i z dużym stołem na 6 osób, w pełni wyposażonej kuchni i łazienki, balkonu na pierwszym pietrze i zadaszonego tarasu z miejscem na przytulne wieczorne posiadówki lub grillowe wieczory. Domek położony jest na wzniesieniu, ok 50 m od jeziora, skąd rozpościera się piękny widok na jezioro Sasek Wielki. Kobylocha jest idealnym miejscem na wypoczynek dla osób szukających ciszy i spokoju, kontaktu z naturą, lubiących długie spacery, wycieczki rowerowe oraz dla wędkarzy. W miejscowości znajduje się wypożyczalnia sprzętu sportowego (kajaki,rowery,rowery wodne, łódki) sklep spożywczy, bar, restauracja z tanimi i dobrymi obiadami. Informacje o Jeziorze Sasek Wielki: Sasek Wielki, nad którym leży Kobylocha to największe...

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 6 osobowy (1)

img3
  • za domek od 50 PLN

Ceny jest podana za ososbe, za dobe.

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Atrakcje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."