Apartamenty Dudkowa  (Apartamenty)

 11 Szymonka

Apartamenty Dudkowa
ilość miejsc
13 (2 apartamenty)
ceny od
telefon

603... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa do Szymonki, wsi położonej w centrum Mazur, między Mikołajkami a Giżyckiem nad malowniczym jeziorem Jagodne, należącym do szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Do dyspozycji Państwa oddajemy Dudkową, wyremontowany dom mazurski z dwoma niezależnymi apartamentami, zadaszone miejsce do grilowania z kominkiem, stołem i ławami, prywatną plażę z pomostem oddaloną 300 m od domu. Dom może pomieścić wygodnie 12 osób

Apartament na parterze składa sięz przestronnego pokoju dziennego z kominkiem, połączonego z kuchnią, wyposażoną w lodówkę, kuchnie elektryczną, mikrofalówkę, czajnik elektryczny, naczynia stołowe,z sypialni 2-3 osobowej ( 1 łóżko pojedyncze i 1 podwójne) i sypialni 4 osobowej, łazieni ( prysznic,pralka,wc) i korytarza z którego wychodzi się na taras.   Apartament na pierwszym piętrze z osobnym wejściem, składa się z dwóch sypialni, jednej 2 osobowej ( dwa pojedyncze łóżka) i drugiej 4 osobowej ( 4 pojedyncze łóżka), łazienki (prysznic,wc), aneksu kuchennego wyposażonego w sześcioosobowy stół, kuchnię elektryczną,lodówkę, czajnik elektryczny, ekspres do kawy,mikrofalówkę.   Klimat domu tworzą obrazy i zdjęcia przedstawiające mazurskie krajobrazy oraz drewniane meble wykonane przez miejscowego stolarza artystę. Teren wokół domu jest duży, ogrodzony i obsadzony drzewami, co stwarza atmosferę zaciszności i spokoju.W cenie pobytu zapewniamy: internet:wi-fi,drewno do kominka,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 2-pokojowy 6-osobowy (1)

  • za apartament od 200 PLN
  • za osobę 50 PLN

Pokój dwuosobowy : dwa pojedyncze łóżka, stół, krzesła, szafa Pokój 4 osobowy: cztery pojedyncze łóżka, stół, krzesła, szafa,półki na książki

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."